Wizualizacja rozbudowy cetrum handlowego CCC.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
User avatar
Jaskółka
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2007, 14:24
Location: Szczecinek/Poznań/Wrocław
Contact:

Post by Jaskółka »

Ja się wcale nie gniewam o te wykrzykniki. Forma ekspresji jak każda inna. Niemniej nie wiem, czy jest się czym ekscytować z drugiej strony. Od tego są inne rzeczy. ;)
Co zaś do szacunku - miałam na myśli te biedne panie babcie, o których piszesz jakby byłym elementem zabudowy tego terenu. Trochę to nie w porządku, nie sądzisz?

A kupy są wszędzie.
W kupie siła. :)
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Moze faktycznie troche to zle ujalem. Ja tam rozumiem panie babcie ze chca dorobic do marnej emerytury a na deptaku ruch najwiekszy, no ale mimo wszystko mysle nie powinny tam byc :)
User avatar
Jaskółka
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2007, 14:24
Location: Szczecinek/Poznań/Wrocław
Contact:

Post by Jaskółka »

Tak, zdecydowanie źle to ująłeś. Niemniej możesz się jeszcze wykazać i w ramach ogólnej agitacji na rzecz rozbudowy centrum - zaplanować miejsce przenosin dla pań babć. Patrz, jaka fucha.

Powiadasz, że do emerytury? No ja taką idealistką to nie jestem.
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

XXX wrote: ...posty typu "panie architekcie znamy pana adrs w ustroniu morskim" sa conajmniej nie na miejscu!
w tym miejscu się zgodzę, dlatego wpis został usunięty, na usprawiedliwie dodam, że pierwsze wpisy były pisane pod wpływem emocji a nie jakichś głebokich przemyśleń
User avatar
robot humano
Posts: 1049
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Głębokich może nia ale głębszych na pewno.
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

XXX wrote: Wieza jest wazna jako element tozsamy z miastem od wiekow ale napewno nienajwazniejsza.
Jeśli chodzi o wartość zabytkową to zapewne jest najcenniejsza. A chcąc rozwijać turystykę zabytki się remontuje, eksponuje ale napeno nie zasłania i dobudowuje do nich centrów handlowych.
XXX wrote:
Nie mozna wszystkiego podporzadkowac pod nia!
Tak jak nie można wszystkiego podporządkować pod budowę centrum handlowego.
XXX wrote:
W czasach kiedy w wiezy bylo muzeum generalnie swiecila pustkami a bilety za 50 gr tylko to potwierdzaja. Pomysly zrobienia tam galerii moze i trafny ale jestem pewien ze wieza dalej bedzie swiecila pustkami.
Muzeum to nie jest instytucja która ma być dochodowa. A że ewentualnie powstała tam galeria będzie świecić pustkami to się z Tobą zgadzam.
XXX wrote:
Ja jestem jak najbardziej za budowa tego poniewaz wreszcie bedzie gdzie zrobic w szczecinku zakupy!! Nie trzeba bedzie ganiac po koszalinach czy innych chojnicach!
Przypomina mi się gadanie ludzi jak zaczeli budować Tesco. Mówili: teraz to będziemy mieli prawdziwy supermarket dopiero i będzie gdzie robć w Szczecinku zakupy. A sklep jak to sklep. Cudu nie było... Z tym centrum handlowym może być podobnie.

Pozdrawiam
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Z tym sie zgadzam w pewnym stopniu tez, aczkolwiek trzeba powiedziec ze wieza jest wazna dla mieszkancow naszego miasta, ale powstaje pytanie czy jej wartosc dla kogos z zewnatrz moze byc az tak wielka zeby specjalnie przyjezdzac ja ogladac? Z przykroscia stwierdzam ze moim zdaniem nie :( co do remontu to paradoksalnie budowa centrum na to pozwoli bo inwestor sie do tego zoobowiazal :)


Piszac ze bilety byly po 50 gr nie chodzilo mi o to ze muzeum nie przynosi dochodow, tylko ze jego wladze robily wszystko zeby sciagnac tam kogos poniewaz zainteresowanie bylo tak male :)


To nie do konca prawda, bo akurat w szczecinku przed budowa tesco supermarketow nie brakowalo i bylo gdzie robic tego typu zakupu :) A takiego centrum gdzie mozna kupic jakis ciuch czy buty akurat brakuje :) Ale czy cos z tego bedzie to pokaze czas jezeli wogole dojdzie to budowy :)

Pozdrawiam rowniez :)
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

Trzeba przyznać XXX rację w kilku sprawach.
Samo powstanie centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia naprawdę mogłoby pozytywnie wpłynąć na różnorodność, jakość i rodzaj (styl) sprzedawanych w Szczecinku np. ubrań lub butów.

Co do problemu z ptakami na drzewie to spotkałem się z opiniami wielu osób, że jest to dość duży problem, szczególnie jesienią kiedy to całe chmary kawek (?) siedzą na gałęziach tych dwóch drzew i prowokują przechodniów do otwierania parasoli :wink:

I chyba najbardziej bolesne dla niektórych - atrakcyjność wieży dla turystów. Moim zdaniem niestety nie jest ona zbyt okazała, wyróżniająca się (szkoda, że ten barokowy dach nie przetrwał) czy też choćby odpowiednio wyeksponowana (a już szczególnie nie będzie jeśli zostanie wciśnięta między kamienice z jednej strony i nowe centrum z drugiej) aby być jednym z ważniejszych powodów do przyjazdu do Szczecinka.

Podsumowując: chciałoby się mieć i centrum i pięknie wyeksponowaną a przez to atrakcyjniejszą dla turystów wieże...
...trudny orzech do zgryzienia :wink:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ee tam trudny, uparli się budować na tym Buttermarkt a na przeciw puste ze cztery parcele stoją. Zresztą jest znacznie więcej miejsca w samym centrum.
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Brochwicz wrote: I chyba najbardziej bolesne dla niektórych - atrakcyjność wieży dla turystów. Moim zdaniem niestety nie jest ona zbyt okazała, wyróżniająca się (szkoda, że ten barokowy dach nie przetrwał) czy też choćby odpowiednio wyeksponowana (a już szczególnie nie będzie jeśli zostanie wciśnięta między kamienice z jednej strony i nowe centrum z drugiej) aby być jednym z ważniejszych powodów do przyjazdu do Szczecinka.
Oczywiscie. Każdy sobie zdaje sprawę z tego że to nie jest Krzywa Wieża w Pizie czy Wawel i samo w sobie turystów nie przyciąga.
Wał Pomorski też nie jest Linią Maginota i nie przyciąga tysięcy zwiedzających ale to nie oznacza że automatycznie nie ma znaczenia dla rozwoju turystyki.
Tak samo wieża. Turysta nie przyjedzie specjalnie do Szczecinka żeby ją zobaczyć ale chętnie zwiedzi w trakcie pobytu zabytki szczecineckie - tym bardziej wieżę ulokowana obok głównego ciągu pieszego.
Miasto inwestuje kasę w rozruszanie turystyki aktywnej (zaplecze sportowe) krajoznawczej (statki na jeziorze, ścieżki rowerowe) a z drugiej strony mamy takie akcje. Jedyny plus to odkupienie Zamku (ale co z nim będzie to zobaczymy dopiero).
Tak jak pisał Bronx - jest w pobliżu dużo wolnych działek. Prawdą jest że błąd zrobiono wiele lat temu budując CCC. Należało wtedy odbudować jedynie wschodnią część placu Maślanego a resztę zagospodarować zielenią. Ale u nas każdy kawałek gruntu trzeba sprzedać i zabudować.
Uważam że wieża wtopiona w bryłę budynku straci znaczne na swej atrakcyjności dlatego miasto nie powinno popierać inwestora. A jak jest każdy widzi.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Gregor wrote: Oczywiscie. Każdy sobie zdaje sprawę z tego że to nie jest Krzywa Wieża w Pizie czy Wawel
Ano właśnie, chociaż, jak mówi przysłowie, "ksiądz dobrodziej lubi grzyby, organista - Magdę". Kwestia gustu. Obiekt, będący dla jakiejś turystki ponurym, szkaradnym i zrujnowanym zamczyskiem, jednocześnie niesamowicie fascynuje jej męża. Znam takie przypadki. Podobnie ma się rzecz z wieżą. Poza tym chodzi o pejzaż miejski, o atmosferę tego miejsca, o stary układ urbanistyczny. To również podlega ochronie, i to ochronie prawnej.

Jest niemało osób, którzy przyjęliby z aprobatą nawet rozbiórkę wieży. W tym miejscu można by przecież postawić "fajoskie" solarium, kręgielnię, salon z beemwicami czy cudowny architektonicznie budynek nowego Tesco, prawda? Kwestia gustu, kwestia kultury. W ten sposób można ciągnąć dyskusje w nieskończoność. Tu trzeba stać na gruncie prawa i wykazać w sposób niezbity, że zostały złamane konkretne paragrafy i artykuły. A myślę, że uda się.
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

bronx wrote:ee tam trudny, uparli się budować na tym Buttermarkt a na przeciw puste ze cztery parcele stoją. Zresztą jest znacznie więcej miejsca w samym centrum.
Co do tych parcel na przeciwko to o ile moje informacje sa wiarygodne to one juz sa w prywatnych rekach znanego skad inad p.Wakuły. I tam rowniez mialo powstac jakies centum handlowe ktore p. Wakuła chcial zbudowac. I nie wypalilo poki co przez pana ktory ma okienko z boku ktoregos z tych dwoch budynkow miedzy ktorymi leza te parcele. Za chiny nie chce sie zgodzic na jego zabudownie, a i przeprowadzac sie tez nie ma zamaru :D zrodlo niby wiarygodne ale ja za to reki nie dam :) hmm, a moze skoro tam nie bedzie centrum to przeniesmy tam wieze? :lol: akurat sie miejsce nadaje na ladny skwerek :)
User avatar
robot humano
Posts: 1049
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

http://www.pzitb.bialystok.pl/artykullubomirskich.html

nie takie rzeczy się przesuwało...
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

robot humano wrote:
nie takie rzeczy się przesuwało...
Od razu do Trzesieki :-)
A gdzie damy jezioro?
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Stach wrote: A gdzie damy jezioro?
A po co przesuwac jezioro gdziekolwiek? :) lezy chyba w najlepszym mozliwym miejscu :)
Post Reply