Wizualizacja rozbudowy cetrum handlowego CCC.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Ano właśnie. Bez urazy, ale argument, ze jak ktoś chce popatrzeć na drzewa, to może sobie pójść do parku, na cmentarz lub do lasu, jest dość żałosny. Drzewa również stanowią ozdobę ulic, podobnie jak kwiaty w domu.

Na forum gk24.pl była parę tygodni temu burzliwa dyskusja o tym, jak w naszym mieście "przycina się" drzewa, redukując je do kikutów. To ta sama szkoła myślenia.

Jednocześnie chcę zauważyć, że pod względem prawnym właściciel ma prawo te drzewa wyciąć. Ktoś kiedyś zaniedbał wpisania ich do rejestru i teraz mamy to, co mamy. Myślę nawet, że w październiku celowo sprowokowano dyskusję na temat drzew, by odwrócić uwagę od naruszenia przez projektantów miejscowego planu zabudowy.
GIZIO

Post by GIZIO »

Dzięki Mario za wsparcie. Widzę,że myślimy podobnie.Pamiętam tę akcję z dębem na Jana Pawła po latach okazało się,że decyzja była trafna.Dziśiaj można podziwiać,to piękne drzewo. I tak jak Mario napisałeś,wara od tych starych drzew,bo one też są częścią historii naszego miasta. 8)
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Co do ulicy Jana Pawła, to chyba jestem troche za młody zeby to pamietać, ale wydaje mi sie ze tam bylo jednak troche wieksze pole marewru niż w scisle zabudowanym centrum miasta.

Generalnie przy okazji dyskusji na temat tej rozbudowy, inwestor i miasto zbieralo ciezkie baty za caloksztalt. Stach slusznie zauwazyl ze inwestor moze te drzewa wyciac, wiec moze skoro sa one tak niesamowicie wazne dla historii miasta i stanowia niezastapiona ozdobe rynku warto byloby cos milego powiedziec o inwestorze niz tylko przeklinac go wniebiosy ze chce zainwestowac swoje pieniadze w to miasto?
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

XXX wrote:Co do ulicy Jana Pawła, to chyba jestem troche za młody zeby to pamietać, ale wydaje mi sie ze tam bylo jednak troche wieksze pole marewru niż w scisle zabudowanym centrum miasta.

Generalnie przy okazji dyskusji na temat tej rozbudowy, inwestor i miasto zbieralo ciezkie baty za caloksztalt. Stach slusznie zauwazyl ze inwestor moze te drzewa wyciac, wiec moze skoro sa one tak niesamowicie wazne dla historii miasta i stanowia niezastapiona ozdobe rynku warto byloby cos milego powiedziec o inwestorze niz tylko przeklinac go wniebiosy ze chce zainwestowac swoje pieniadze w to miasto?
XXX, czy ty w ogole czytasz czyjes posty? Czy ze wzgledu na swoj mlody wiek nie miales czasu przeczytac tych osmiu stron tego topicu? Gdybys to zrobil pewnie bys zauwazyl, ze prawnych watpliwosci co do dzialanosci iwestora nie mozna miec tylko w przypadku tych nieszczesnych drzew. Jest za to wiele innych spraw, ktore sa obecnie przedmiotem dochodzenia prokuratorskiego.
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Gdybym ich nie czytal, to bym na nie nie odpowiadal. To chyba logiczne?

A czy Ty moglbys zwrocic uwage na inny aspekt tej inwestycji niz tylko watpliwosci prawne jej dotyczace? Wiem o tym wszystkim i ja wcale nie neguje tego ze sa te watpliwosci. To bylo walkowane tysiac razy i kazdy o tym wie. I w tym sęk. Dlatego nie o tym pisalem w poprzednim poscie bo po co skoro wszyscy o tym wiedza. Chcialem tylko zwrocic uwage na to co powiedzial Stach. O prawie inwestora do wycięcia tych drzew. Mogl to prawdopodobnie zrobic dawno temu i rozpoczac inwestycje, ale tego nie zrobil. Proba przesadzenia tych drzew, a teraz rozstawienie jednego z nich to ukłon w waszą strone, w strone mieszkańców miasta i jego historii. Czemu tego nie zauważasz?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

XXX wrote:Gdybym ich nie czytal, to bym na nie nie odpowiadal. To chyba logiczne?
Przyznam, że kolega nas tym zdaniem przygwoździł :-)
GIZIO

Post by GIZIO »

Pytanie za 10 punktów.A kto ma młotek? 8)
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Stach wrote:
XXX wrote:Gdybym ich nie czytal, to bym na nie nie odpowiadal. To chyba logiczne?
Przyznam, że kolega nas tym zdaniem przygwoździł :-)
A co w nim takiego przygważdżającego?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

XXX wrote:
Stach wrote:
XXX wrote:Gdybym ich nie czytal, to bym na nie nie odpowiadal. To chyba logiczne?
Przyznam, że kolega nas tym zdaniem przygwoździł :-)
A co w nim takiego przygważdżającego?
Nie wiem jak ziom, ale ja osobiście czuję się "ubogacony" tym wykładem logiki. Ktoś, komu tym jednym zdaniem udaje się z zrobić z nas wiejskich głupków, musi być debeściak.
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Zadano mi pytanie a nawet 3 wiec na nie odpowiadam. Jakie pytanie taka odpowiedz. Jak można sądzic ze nie czytam innych postow skoro na nie odpowiadam? Troche to dziwne chyba? Pewnie mi odpowiesz ze pytania byly retoryczne, wiec uprzedzam fakt i mowie ze moje pytanie o logike rowniez do nich nalezalo i nie rozumiem Twoich obiekcji. Zreszta to zdanie bylo skierowane do zioma wiec nie wiem dlaczego piszesz ze robie z "was" bande wiesniaków? To jest robienie z igły widły, byle tylko nie oddać honoru inwestorowi za drzewa. Kiedy przychodzi do objeżdzania przychodzi wam to łatwo, ale drugiej strony medalu juz niestety nie widzicie. Smutne to.
GIZIO

Post by GIZIO »

No chyba trochę facet przesadziłeś.Nikt tu nikogo nie objeżdża,poprostu zostały stwierdzone fakty.I nic tu nie usprawiedliwia,tego co wcześniej pisałeś w swych postach odnośnie zieleni w naszym mieście.Moim zdaniem masz chore podejście i jak słusznie Stachu zauważył nie rób z nas balonów.
8)
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

GIZIO wrote:No chyba trochę facet przesadziłeś.Nikt tu nikogo nie objeżdża,poprostu zostały stwierdzone fakty.I nic tu nie usprawiedliwia,tego co wcześniej pisałeś w swych postach odnośnie zieleni w naszym mieście.Moim zdaniem masz chore podejście i jak słusznie Stachu zauważył nie rób z nas balonów.
8)


Ludzie przeciez to jest smieszne. O jakiej zieleni w miescie? O zieleni pisalem ze ja bardzo lubie i za to kocham to miasto. Tego nic nie usprawiedliwia? Chyba ze mowiac o zieleni masz na mysli 2 drzewa z 5tys stojacych w naszym miescie? No to zwracam honor. Chore podejscie to masz niestety Ty. To ze mam odmienne zdanie w tej kwesti niz Ty to znaczy ze moje podejscie jest chore? A to, że je otwarcie przedstawiam to jest robienie was w balona? No prosze Cie! Troche przyzwoitości.
User avatar
Jaskółka
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2007, 14:24
Location: Szczecinek/Poznań/Wrocław
Contact:

Post by Jaskółka »

Panowie, bijcie się.
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

dajcie spokój... lepiej niech ktoś powie czy w związku z tym pozostawieniem drzewa będzie tez jakaś zmiana elewacji od strony wieży-skoro ten inwestor taki ustępliwy :D (bo jak rozumiem elewacja od strony drzew bedzie musiała być w pewnym fragmencie cofnięta).

P.S. Mario :"Stawiam beczkę wódki temu, kto pokaże mi jakieś inne drzewo przy Boh. Warszawy". Coś tam młodszego rośnie przy Blaszaku i przy Sądzie. To jak z tą beczką? :D :wink: :D -żarcik :D
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

XXX wrote: warto byloby cos milego powiedziec o inwestorze niz tylko przeklinac go wniebiosy ze chce zainwestowac swoje pieniadze w to miasto?
Sorry Winnetou, ale na brak miłych słów to pan Hrayr Hovsepyan nie może się w Szczecinku uskarżać - o jego interesy dba tu osobiście pan burmistrz, jego ekipa i tzw. osoby uzależnione. Wolałbym zresztą, by nie towarzyszył temu olewający stosunek do obowiązującego prawa. Interesuje go dochód i ma do tego prawo. Ale obywatele mają też prawo zwracać uwagę na takie niemodne w naszym ratuszu pierdoły, jak ochrona zabytków, troska o przyrodę czy estetyka i poczucie smaku.

Co się tyczy drzew, to podpisuję się pod uwagą zioma, że mógłbyś czytać (lub może: czytać ze zrozumieniem to, co już zostało wyżej napisane. Uwagi o 5 tysiącach drzew sobie daruj: Mario zwrócił powyżej uwagę, że - pomijając rośliny wspomniane przez brochwicza - to są ostatnie dwa drzewa na Bohaterów Warszawy. Jesteś takim miłośnikiem betonowo-polbrukowych ulic? Chcesz robić z ludzi idiotów i jeszcze masz pretensje, że tego grzecznie nie łykamy. I nie ma co się uskarżać, że dyskusja jest ostra: to forum historyczne, a rzecz idzie o NAJWAZNIEJSZY ZABYTEK w naszym mieście, położony przy tym w samym sercu Szczecinka. To forum jest i tak wyjątkowo spokojne :-)
Post Reply