Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

ALe niestety, poza parterem, architekturę tego budynku zredukowano - w wyniku renowacji - do stylu a la Wał Pomorski...
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Stasiu - nie obnoś się z tym wałem - jak u nas był artysta zwany St. Tym to pisał per Wał..ensa - wiadomo o kim :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Wał nie Wał, ale bryła uzyskała charakter zdecydowanie obronny:

Image
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

no tak, to odpowiedź na zmianę nazwy - sympatyczna ulica Beatelsowa - wszyscy ją lubili na znacznie poważniejsżą nazwę Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego - przy takiej ulicy nie wypada o gwożdziach i gwiazdach prawić ( sorry nie mam nic do Kardynała :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No to może, dzięki uprzejmości Kajetana W.:

Image

Daty rocznej nie podaje, ale będzie to pewnie 1979 lub 1980. Datę dzienną natomiast podał :-)
GIZIO

Post by GIZIO »

Przynajmniej nie jestem w świecie kółka różańcowego. 8)
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Osobiście nie jestem zadowolony z nowego przybytku przy szczecineckim deptaku.
Są tu na forum specjaliści którzy podejrzewam co do centymetra ustaliliby linię starej zabudowy więc jeżeli napiszecie ze ten budynek nie wchodzi poza starą linię to uwierzę i może troche chociaz zmienię zdanie na temat tego nowego obiektu.
Patrząc na zdjęcia przez Was zamieszczone wydaje mi sie jednak (moze się mylę) że zabudowa po przeciwnej stronie ostro zakręca (porównanie budynku SZOKU z Uniwersalem) natomiast po tej stronie po powstaniu dobudówki i wytyczeniu linii do najbliższej starej zabudowy skreca minimalnie. Tworzy się przez to spore, nieracjonalne zwężenie ciągu komunikacyjnego.
Jeśli ktoś posiada to niech wrzuci fotografię przedwojenną tego miejsca, kojarzę że był ten fragment miasta na forum w innej dyskusji ale tu też się przyda.
Pozdrawiam
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dostałem przed chwilą maila i nie odmówię sobie przyjemności przeklejenia:

"Szkoda, że się nie odezwałe¶ - pracuję na Kopernika, od Wareckiej
5 min.
pieszo, mógłby¶ wpa¶ć na kawę :-)
Pozdrawiam
A.

PS. Widzę, że w Szczecinku tak się wzięli za budowanie, że nawet
jezdnie
w poprzek przegradzaj±."
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Linia starej zabudowy Preußischerstraße/9-go Maja na zdjeciu uzyskanym dzieki uprzejmosci pana Jochema Horna:

Image
GIZIO

Post by GIZIO »

Ziom super fotka. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

No i widac tego samego konia, na tej samej cieżarówce o którym była TUTAJ mowa.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Czy budowa tej przybudówki na końcu deptaka już ruszyła? Po pojawieniu się pęknięć na nowym budynku prace wstrzymał w zeszłym roku inspektor nadzoru budowlanego. Miała zostać opracowana ekspertyza, proponująca sposób uratowania przybudówki.
mcselon
Posts: 142
Joined: 27 Feb 2007, 22:02
Location: Szczecinek

Post by mcselon »

Zdaje się, iż ruszyła. Z tego co ostatnio widziałem, to wstawili okna.
User avatar
robot humano
Posts: 1049
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

arcydzieło architektoniczne! bryła świetnie wkomponowana w otoczenie! doskonałe zachowanie proporcji!


PS. Znów jakimś dziwnym trafem przepadło mi powiadomienie o nowym poście - na zdjęcie robota trafiłem dopiero przed chwilą...
Post Reply