Ocalić od zapomnienia.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Nawiasem mówiąc, niezły tłok za stołem prezydialnym (na zdjęciu wkleojnym przez Waldka) :)
Waldek

Post by Waldek »

Na to wygląda że komuchy świetowali natomiast pospólstwo miałi bieg po zdrowie :lol:
Waldek

Post by Waldek »

Resztki Po Seeblicku

Image Image Image
Waldek

Post by Waldek »

Image Image Image Image

Ciekawe czy też znikną arkady obok wieży.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

arkady też padną, szkoda tego bo też one tam stoją od dlugiego czasu, no ale cóż poradzić, idzie nowe...

tak wyglądały w latach swojej świetności, nie wiem dokładnie kiedy powstały, najprawdopodobniej już po wyburzeniu części kościoła św. Mikołaja.

Image

nie zwróciłeś przypadkiem uwagi czy muzeum już zabrało z tego trawniczka który był za arkadami reszki pomnika wilhelma i tą jedną płytę nagrobną z cemnatarza żydowskiego?


PS. Waldek wzorowa robota!!
Waldek

Post by Waldek »

A właśnie zwróciłem uwagę na te szczegóły, właśnie ich nie było.
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

Waldek wrote:Image
Waldek mam pytanko kim jest ta wąsata męczyzna w środku :lol:
Waldek

Post by Waldek »

Ta wąsata to Czesiek Taciak, a innych nie znam.
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Dlaczego to rozbieraja i jestem ciekawy gdzie powiezli pomnikowy cokół?
Nie jestem na miejscu i tyle sie dzieje! :evil:
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

Waldek wrote:Ta wąsata to Czesiek Taciak, a innych nie znam.
Tak myślałem tym samym proszę o serdeczne pozdrowienia dla Czesia (jak go spotkasz)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Z tego co wiem, to zawalil się drewniany dach w pawilonie który stał na wodzie na terenie dawnej przystani LOK, czyli obecnej Tawerny, coś czuje że nie tylko piwka tam już nie wypijemy ale i buda pójdzie do rozbiórki.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Bronxie drogi - to planowana rozbiórka, Pan od Piwniczki wykupił teren i ROBI !!! Możemy Mu tylko życzyc powodzenia, podejrzewam, że nastepna szlajanka zacznie się gdzies obok tej przystani, czy zdązy do lata nie wiem, ale może Go spytam
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Waldek

Post by Waldek »

LUCEK wrote:
Tak myślałem tym samym proszę o serdeczne pozdrowienia dla Czesia (jak go spotkasz)
Ponieważ Czesiek jest moim przyjacielem więc nie omieszkam mu wspomnieć o Tobie.
User avatar
Courtenay
Posts: 84
Joined: 26 Nov 2006, 21:44
Location: urodzony w Szczecinku

Post by Courtenay »

Na dodadek do wspomnianego przez Bronx's talerza u cioci , ja kiedys posiadalem filizanke do kawy/herbaty z wymalowanym ratuszem i napisem 650 lat Szczecinka(czy jakos tak).Podejrzewam ze bylo wiecej fantow na ta okazje.
Mam nadzieje ze cos takiego sie pojawi z okazji 700 i ja chetnie bym nabyl takaz pamiatke
pozdrowienia 8)
W Kanadzie 30 cm.ryba juz sie wiaze z rekordami.
Poniewaz tak sie u nas mierzy ryby moj przyjacielu,to jest odleglosc pomiedzy oczami.
User avatar
Courtenay
Posts: 84
Joined: 26 Nov 2006, 21:44
Location: urodzony w Szczecinku

Post by Courtenay »

czy ktos wie do czego bylo to niezaszklone okno w wiezy ?(na zdjeciu powyzej) zawsze mnie to intrygowalo.Kiedys probowalismy nawet z kolega obadac strych na wiezy ale jak przesuwalismy ten drewniany tron zeby dosiegnac klape na suficie to babcia od biletow przyleciala na gore i wykopala nas z muzeum(takie byly moje poczatki szukania historii w terenie) hehe,ups!
pozdrowienia 8)
W Kanadzie 30 cm.ryba juz sie wiaze z rekordami.
Poniewaz tak sie u nas mierzy ryby moj przyjacielu,to jest odleglosc pomiedzy oczami.
Post Reply