Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Post by CEZAR »

Proponuję małą zagadkę muzyczna jako przerywnik:
czyj to kawałek "Prostytucja"? Oczywiście chodzi o klimaty szczecineckie.
ARCZI
Posts: 108
Joined: 18 Dec 2007, 22:53

Post by ARCZI »

Neustettin - byłem z nimi na kilku przeglądach młodzieżowej muzyki - koniec lat osiemdziesiątych. Ktoś to pamięta?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

muzyki nie znam ale nazwa bardzo misiępodobająca ;)

Ps. lokalna ciekawosta muzyczna

http://gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AI ... /223832996
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Post by CEZAR »

dzień Dobry jestem nowy-maj mejms is CEZAR. Czy mam cos postawić na wkupne? Tak abstarchując


Stawiać można, szczególnie administracji, ale to nie tu tylko przy jakiejś ławie biesiadnej, oczywiście w Szczecinku :) /bronx
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

bronx wrote:muzyki nie znam ale nazwa bardzo misiępodobająca ;)

Ps. lokalna ciekawosta muzyczna

http://gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AI ... /223832996
Bardzocisiępodobająca PROSTYTUCJA?? ;-)
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Post by CEZAR »

Wypicie browca z administracją będzie dla mnie zaszczytem :oops:
Damy radę.
A teraz wracajac do zagadki: Mario pewnie bezbłędnie by odpowiedział.
A dla ułatwienia dodam ,że muzycy z kapeli, która wykonywała "prostytucję" byli wyżej już wymieniani....
kidyś nawet Gany zaprosił mnie na próbę na przesłuchanie :oops:
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

no i mario odpowie - zakładK (Piotrek "suchy"Surzyn, Piotrek :Piga" Szapski, Mariusz Szyćko, Andrzej Zegar, Sławek "Gany" Ganiec i Krzysztof "Ogień" Leśniewski) :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Post by CEZAR »

Ty ile chcesz za wygranie konkursu?zgrzewkę z z Tesco?
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

ja zgrzewkę - Ty zgrzewkę - wspólne spożycie - i już jest nagroda
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

ziom wrote:
simone wrote: A z cięższej nuty Honor. 8)
No niby Olaf ze Szczecinka, ale i tak nie do konca, a poza tym, to rasisci, a ich umiejetnosci muzyczne mierniutkie :cry:
Napewno zgodzić się można że HONOR to zespół rasistowski, jednak nie uważam że jest muzycznie mierniutki. Chyba że ktoś załapał się tak jak wspomniał Simone tylko na ich pierwsze "garażowe nagrania" czyli kasetke "Biały Front" (?) To rzeczywiście trzeba przyznać nie było zbyt przyjemne dla ucha ale następna kaseta była już dobra.
Do tej pory sporo ludzi w Szczecinku tej muzyki słucha - większość nie ze względu na przekaz tekstowy ale muzykę.
Poza tym wspomnieć mozna że obok tekstów o podłożu rasistowskim stworzyli wiele antykomunistycznych utworów.
Osobiście żałuję że nic nowego już nie powstanie pod tym szyldem.
Pozdrawiam
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

Dobrze prawisz :-)
Dla mnie Honor, to przede wszystkim dobra muzyka...
Wiele niesamowitych ballad, z tekstem których niekoniecznie się zgadzam...
Ale fakt - ja również znam wielu, którzy słuchają Honoru do dzisiaj...
np - JA
pozdrawiam
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
PHILL_BURNN
Posts: 1
Joined: 17 Apr 2008, 11:01

Burnn -sprostowanie

Post by PHILL_BURNN »

Witam. Przeczytałem kilka tematów co do zespołu, którego byłem współtwórcą i wokalistą. Uważam że należy się sprostowanie w pewnych kwestiach i uściślenie dotyczące samego powstania i istnienia a następnie rozwiązania zespołu Burnn. Ja, były wokalista tego zespołu znany pod pseudonimem Phill ( nie bez kozery, do dzisiaj słucham Pantery) przedstawiam z pełną dla siebie odpowiedzialnością następujące fakty z istnienia zespołu Burnn:
1. Skład zepsołu tworzyli: Piotr Mrozicki - gitara solowa, Grzegorz Dbaj - gitara basowa, Tomasz Krawczyk - perkusja, Marcin Siwiński - wokal, Dariusz Myszkier - menager zespołu.
Piotr Mrozicki i Tomasz Krawczyk pochodzili z Bornego Sulinowa
Ja oraz Grzesiek Dbaj pochodziliśmy ze Szczecinka ( z tego co mi wiadomo od Funkiego dalej mieszka w Szczecinku)
Zespół w dużej mierze czerpał inspiracje z zespołów nurtu heavy metal ( Pantera, Metallica, Kat) chociaż kojarzony był z nurtem grunge'owym i zespołami typu Alice in Chance.
W latach 1996, 1997 koncertowaliśmy po całej Polsce ( słynna trasa koncertowa Łodź-Poznań-Szczecin) gdzie zagraliśmy wiele koncertów i daliśmy kilka ciekawych wywiadów w radiach. Nieoceniona była przy tym publiczność, która doceniła ogromną ekspresję oraz nietuzinkowe osobowości każdego z nas. Sukcesem okazał się Przegląd Zespołów Rockowych w Drawsku Pomorskim gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce, statuetke złotej liry i zaproszenia do wielu klubów na koncerty.
Zespół równocześnie wraz z wydaniem pierwszego demo King of Rain tworzył materiał do drugiego demo (muzyka oparta była już o dużo cięższe brzmienie i modny w tym czasie wchodzący na scene nurt wokalu znany chociażby z Korna), wchodził w życie pomysł na dodatkowego gitarzystę ( na przesłuchaniu zjawił się wtedy serdeczny mój kolega z lat młodzieńczych Łukasz Stecki)
W międzyczasie tworzyłem oddzielny skład zepołu już jako gitarzysta i wokalista wraz Aleksandrem Stawiarzem i Łukaszem Steckim - brzmienie oparte w dużej mierze na panterze i Machine Head a wokalnie na Kornie.
Projekt upadł, ale Burnn istniał jeszcze do końca 1997 roku. Dużo rozgłosu przysporzyła nam wizyta w Polsacie w programie Halo Gramy ( program promujący niezależne zespoły)
Zespół rozpadł się w najmniej oczekiwanym momencie, czyli wtedy gdy wyjechałem na studia. Dużym problemem była możliwość spotkania się na próbach w Bornem Sulinowie, zmieniły się poglądy co do dalszej przyszłości i kierunku muzycznego.
Tak najkrócej mogę opisać historie zespołu Burnn.
Obecnie ja nie zajmuje się już muzyką chociaż sentyment pozostał ogromny. Funki oficalnie działa w muzyce (mam z nim nadal świetny kontakt), Tomek, znany wcześniej pod pseudonimem Łysy wiem że także uczestniczy w różnych projektach, ale obecnie przebywa zagranicą.
Po ostatnie rozmowie z Funkim dowiedziałem się że Grzegorz Dbaj nadal mieszka w Szczecinku. Z Funkim i Łysym jesteśmy na portalu nasza klasa, Funki zrobił mastering płyty i w formie cd ma do udostępnienia materiał, więc jak ktoś chce to przez portal nasza klasa.
Pozdrawiam wszystkich byłych fanów
Marcin Siwiński - Phill
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by bronx »

Nie wiem czy ten zespół był wymieniony.

http://www.manil.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by ziom »

Bronx, przy calym szacunku dla tych ludzi, na pewno chciales to wkleic? ;)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by bronx »

Wiesz, gdybym prowadził forum muzyczne, to może bym to merytorycznie rozpatrywał a tak z kronikarskiego obowiązku o zespole informuję. :)
Post Reply