Jak dodawać zdjęcia do postów.

Locked
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Jak dodawać zdjęcia do postów.

Post by bronx »

Ponieważ korzystanie z zewnętrznych serwisów typu fotosik.pl i imageshack powoduje, że po pewnym czasie zdjęcia na forum stają się niedostępne, na forum istnieje możliwość dodawania zdjęć na nasz serwer. Bardzo proszę aby wszystkie zdjęcia dotyczące tematyki forum, (czyli posty we wszystkich kategoriach, przede wszystkim szczecineckich i historycznych) były dodawane w ten sposób. Instrukcja ta nie dotyczy wszelkich postów offtopicowych, czyli jeżeli chcemy się pochwalić naszymi podróżami po świecie to zdjęcia linkujmy z zewnętrznych serwerów, szanujmy miejsce na serwerze.

Aby dodać fotografię należy zejść poniżej pola gdzie piszemy tekst do modułu "Dodaj załącznik", tam wybrać "Wybierz" który umożliwi nam wybranie załącznika z naszego komputera. Następnie klikami poniżej, dodaj plik. Pojawi się okienko ze statusem naszego przesyłania pliku, chwilkę to może potrwać.
zalacznik1.jpg
zalacznik1.jpg (24.96 KiB) Viewed 8834 times
Po wysłaniu załącznika, pojawi się on na liście wysłanych załączników poniżej. Tam można również dodać komentarz do pliku.
zalacznik2.jpg
zalacznik2.jpg (25.79 KiB) Viewed 8807 times
Analogicznie postępujemy z każdym następnym załącznikiem. W tym momencie jeżeli wyślemy w tym momencie posta załączniki już będą widoczne kolejno. Jeżeli chcemy umieścić fotografię w konkretnym miejscu posta, należy w module edycji postu wybrać odpowiedni załącznik z listy i kliknąć "umieść w treści wiadomości". W poscie pojawi się kod, w miejscu tego kodu po wysłaniu posta pojawi się wybrane zdjęcie. Kod ten można przeklejać w dowolne miejsce posta.
zalacznik3.jpg
zalacznik3.jpg (21.97 KiB) Viewed 8833 times
poniższe dotyczy tylko tworzenia postów w postach offtopic
W przypadku linkowania z zewnętrznych serwerów, fotografie umieszcza się korzystając ze znaczników:

Code: Select all

[img] link do zdjęcia [/img]
czyli standardowo jak dotychczas, dodatkowo serwisy typu fotosik.pl generują automatycznie po załadowaniu pliku kod który należy umieścić na forum.
Locked