Kamień Czaplinku

Historia miast z powiatu ale w granicach Kreis Neustettin oraz powiatu szczecineckiego do 1975 roku.
krystien
Posts: 4
Joined: 14 Oct 2012, 18:07

Re: Kamień Czaplinku

Post by krystien »

Cmentarz żydowski był przy ulicy Kamiennej (droga na Łąkę) po lewej stronie charakterystyczny pagórek z pozostałościami ogrodzenia z cegły czerwonej. Obecnie porośnięty klonami.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Kamień Czaplinku

Post by izywec »

Jeśli dość dobrze moje "klepki w głowie" działają to podczas moich szkolnych czasów w Czaplinku czyli lata 1950 - 53 po prawej na ulicy Złocienieckiej /w kierunku Złocieńca w okolicy skrzyżowania Złocieniecka, Rzeźnicza i Pławieńska było kilka dużych stodół /może nie dużych boć miałem 10-13 lat i skala wielkości była inna/ , które niejako oddzielały ten teren razem z mieszkalną szeregową /chyba?/ zabudową ciągnącą się chyba do ulicy Długiej. Nb. ulica Długa do Jagielońskiej była wyłączona z ruchu ze względu na możliwość runięcia budynków przy niej stojących. Nie wchodziliśmy jako urwisy na ten teren za stodołami bo niejako stanowił on zaplecze stodół i pewnie nieco oberwało by się od właścicieli tak że ten teren za stodołami nie jest zaznaczony w mojej pamięci. Co do możliwości znajdowania się tam jakiegoś starego cmentarza to możliwe ale nie słyszałem nigdy.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Post Reply