Schrony i Bunkry w okolicy Szczecinka

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

ja mam:Image
Waldek

Post by Waldek »

Ja już nie chciałem sobie psuć humoru - idiotyzm i wszystko co najgorsze :evil: :evil: :evil:
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

eee mozna z tego zrobic cos dobrego dodac krótsza belke poprzeczna i bedą krzyże upamietniajac śmierć walczących ...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ale w tym miejscu to akurat nie specjalnie ginęli walczący o ile w ogole tu ktoś walczył :)
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

powiedz to laikowi jak ktos widzi bunkier to wojna jak wojna to śmierć ;-)
GIZIO

Szczecineckie militaria

Post by GIZIO »

Serwus

No,no jeszcze trochę i nasi wspaniali projektanci będą mieli problem z wybraniem pomysłu.

Pozdro
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

gizio looknij na PW zobacz czy to moze byc wysypisko ?
Waldek

Post by Waldek »

Wczorajszy wypad na schrony ,,Szosa- Dąbrownica"

Image

Image

Schron nr.1

Image

Schron nr.2

Image Image

Schron z dwoma komorami bojowymi w środku wsi Dąbrownica nie opisany w książce Perzyka.

Image Image Image

Schron nr8 i obok Tobruk-dziwne bo przed nim jest wał powyżej 1m licząc od kołnierza, tak wygląda jak by tobruk był wykorzystywany do moździerza.


Image

Schron nr9

Image Image

Schron nr.10

Image Image Image
Image

Schron nr.11

Image
Image

Schron nr.12
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

ooo fajne! pozdro dla zbycha
Waldek

Post by Waldek »

Image

Była sobie tablica i już jej nie ma :evil: :evil:
Ktoś się nie bał i za...bał.
Guest

Post by Guest »

A może z urzędu miasta zabrali i na wiosnę powieszą ? Aby nikt nie ukradł i aby nie rdzewiał przez zimę :)
Waldek

Post by Waldek »

Dotarłem do źródła a tam wielkie zdziwienie, tak że komuś brakowało do piwa i zaniósł na złom :wink:
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

heheheh jak zawsze, było i nie ma. Jak byłem w sierpniu to jeszcze tablica była, ale kraty już nie :D
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Na mapie Perzyka zaraz przy B-werku wschodnim (tzn. obj 7/13 -góra Polamowska ) po prawej i lewej stronie kopuły są 2 Tobruki . Może ktoś wie co się z nimi stało po wojnie ? Czyżby w trakcie robót budowlanych związanych z byłym Polam-em zostały wykopane, zniszczone czy pomyłka Perzyka ? Idąc od B-Werk-a w stronę Polamu (Eldy) można trafić w okolicy na dość duży dół (ale mniejszy niz Tobruk) więc może on ma coś wspólnego z Tobrukiem ?
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Waldek

Post by Waldek »

A były tylko wysadzone więc Polam posprzątał ,częściowo bo po drugim jeszczs się zostało , teraz to najlepiej widać bo nie jest teren tak zarośnięty. ( GPS-a i aparacik w łapki i gonić zaznaczać puki jest znośna pogoda i widać).
Post Reply