Gdzie to jest i dlaczego tam?

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
Bavor
Posts: 78
Joined: 26 Oct 2012, 15:24
Location: Poznań

Gdzie to jest i dlaczego tam?

Post by Bavor »

Cześć,

cieszę się, że forum wstało z martwych!

Zagadka - gdzie to jest i dlaczego tam??? Kontaktowałem się z panem Markaniczem w tej sprawie. Obiecał ruszyć temat.
Attachments
IMG_20200708_203752.jpg
(2.85 MiB) Not downloaded yet
Bavor
Posts: 78
Joined: 26 Oct 2012, 15:24
Location: Poznań

Re: Gdzie to jest i dlaczego tam?

Post by Bavor »

Proszę o usunięcie posta. Temat był już wałkowany 8 lat temu, a nie zauważyłem że lokalizacja też była podana.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Gdzie to jest i dlaczego tam?

Post by Stach »

A gdzie to jest?
Bavor
Posts: 78
Joined: 26 Oct 2012, 15:24
Location: Poznań

Re: Gdzie to jest i dlaczego tam?

Post by Bavor »

Przy ul. Chełmińskiej. Nie podam dokładnej lokalizacji ze względu na RODO ;-).

Można się przespacerować na Google Street View i zobaczyć.

Tej zimy resztki kopuły robiły chyba za stelaż do lampek choinkowych na prywatnej posesji. W każdym razie latem wisiały na kopule te lampki.

Zabytek, charakterystyczny element krajobrazu naszego miasta, został tak potraktowany... Jak dla mnie, nie do pomyślenia w cywilizowanym kraju.

Widać jak "włodarze" miasta dbają o dobro wspólne.

Dlatego nie dziwię się, że Niemcy z rezerwą podchodzili do przekazywania zbiorów z muzeum w Eutin do Polski.

Wszystko zostało już chyba wyjaśnione w poście sprzed 8 lat, także myślę że można zamknąć ten wątek.

Mam nadzieję, że pan Markanicz, jako przedstawiciel instytucji powołanej między innymi do dbania o lokalne zabytki, nie odpuści.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Gdzie to jest i dlaczego tam?

Post by bronx »

Na dobrą sprawę to to już chyba nie ma większego znaczenia gdzie się to znajduje. Myślę że jakby przyszło do odbudowy to i tak trzeba by nowe wykonać, ale oczywiście to jest o tyle cenne, żeby zwymiarować (o ile nie zostało to zrobione) żeby oddtworzyć we właściwych proporcjach i nie wyszło jakieś koślawe zrobione "po polsku".
Post Reply