Mam dwa pytania

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
Post Reply
GIZIO

Mam dwa pytania

Post by GIZIO »

Pytanie numer 1
Czy ktoś coś wie na temat ZOO,które znajdowało się na obrzeżach Szczecinka?W lutym 1945 podobno zwierzęta te były wyłapywane przez żołnierzy sowieckich,ale jaki był dalszy ich los?Podobno rosjanie nawet naprawili ogrodzenie ogrodu.

Pytanie numer 2
Szukam informacji dotyczących browaru,który znajdował się w majątku Bugen(info + dokładna lokalizacja).Majątek zajmował cały obszar południowej strony Boh.Warszawy,aż do jeziora.Folwark założono w 1612r.dokładnie na wysokości skrzyżowania ul.Koszalińskiej,Kościuszki i Boh.Warszawy. 8)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Pytanie pierwsze:

z tego co czytalem, to minizoo znajdowalo sie w Lesie Klasztornym, w poblizu Mysiej Wyspy, stad opowiesci o zebrach, strusiach i hipopotamach :wink: nalezy traktowac z przymruzeniem oka :wink:

Pytanie drugie:

prawo wazenia piwa bylo w XVIIw mocno reglamentowane, byc moze folwark Bugen mial takie prawo,ale nie porownujmy browaru Reimersow do wyszynku z XVII wieku
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

na temat majatku Bugen po osuszeniu jeziora juz gdzies tutaj pisalismy :? Nie wiem tylko gdzie :cry:
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Nie wiem Ziom gdzie czytałeś w moim poście o tak egzotycznych zwierzętach?Z tego co ja wiem zanjdowały się tam sarny ,daniele,dziki,pawie,bażanty i tego typu zwierzaki.Odnośnie browaru o który pytałem,to sądze,że się mylisz.Wcale nie był on taki mały.Na panoramie Szczecinka z 1850r widać wyraźnie duży komin browaru.Panorama ukazana jest z drugiej strony jeziora Trzesiecko.Pozdro. 8)
Post Reply