Ciekawostka

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
Waldek

Post by Waldek »

A może to jest ujęte w skali okresu likwidacji powstania :?:
W tym przypadku wygląda że trzykrotnie musieli uzupełniać stan osowowy w 100%. To jednak ładnie powstańcy ich trzebili, tym bardziej że to byli zbrodniarze, kryminaliści i zwyrodnialcy :evil:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

pijanego kryminaliste w warunkach bojowych chyba łatwiej unieszkodliwić niż dobrze wyszkolonego żołnierza armii regularnej. nie byłem nigdy w warunkach bojowych ale tak mi się wydaje.
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

no jak jest jeszcze taki kark i mocno nachlany to może zdążyć dobiec i wepchąć ci bagnet pod żebro :D
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Wydaje mi sie , ze udzial kryminalistow, takich "parszywych dwunastek", szczegolnie w tlumieniu powstan byl skuteczny z powodu ich bezwzglednosci(nalezy pamietac, ze nie walczyli oni przeciwko jednostkom liniowym).
Co do wypowiedzi Waldka mam jednak pare watpliwosci:
1. Te przez Bronxa poruszone 315 %
2. Skad w Warszawie chlopcy z Hitlerjugend?
3. Oskar Dirlewanger nie przedostal sie do Francji, ale do miejscowosci swoich rodzicow Althausen, powiat Saulga w Würtenbergii(francuska strefa okupacyjna) gdzie zostal rozpoznany, a nastepnie przekazany Francuzom przez polskich robotnikow przymusowych. Zmarl najprawdopodobniej w wyniku tortur.
4. Przypisywanie barbarzynstwa tlumienia powstania tylko grupie wykolejencow i azjatyckiej hodrze jest moze wlasciwe politycznie(rowniez dla Niemcow), ale nie to bylo przyczyna jego(Powstania) kleski.
5. W tekscie Niemcy sa albo ranni i leczeni razem z Polakami i przez polskich lekarzy(jakie to romantyczne), albo wspolczujacy jak ci oficerowie Wehrmachtu(jakie to ludzkie). Niemcy jak wynika z tekstu nie bardzo brali udzial w walkach, byly to oddzialy "rdzennie germanskie". To wszysko powiela tylko opinie, szczegolnie rozpowszechniana w Niemczech, ze to nie Niemcy prowadzili wojne, ale Nazisci, a o Hitlers willigen Vollstrckern zapomnieli juz 9 maja.
Waldek

Post by Waldek »

Polacy to hańba, aby o takich ludziach nie pamiętać, a obcy muszą nam uświadamiać naszą nieudolność.

http://www.media.wp.pl/kat,33714,wid,86 ... Bpage%5D=1
Waldek

Post by Waldek »

To nie jest orginalna pokrywa od stydzienki.
Bardzo jestem ciekaw od czego to jest, znajduje się na chodniku jak się idzie w kierunku szkoły specjalnej na Świątkach.
Image Image Image
Waldek

Post by Waldek »

Największa kula zrobiona ze śniegu w Szczecinku, a z tyłu nie istniejący już sklep monopolowy, na rogu Zielonej a 1-go Maja.

Image
Waldek

Post by Waldek »

Waldek

Post by Waldek »

Czego to jeszcze ludzie nie znajdą i to w Polsce.

Image Image

Image Image
Waldek

Post by Waldek »

Oto pare ciekawostek gdzieś ze świata.

Image
Image

Mały i duży egzemplarz.
ImageImage
leon
Posts: 9
Joined: 07 Feb 2007, 16:01
Location: Pargowo/ Szczecinek

Post by leon »

Czyżby to Kastelet w Kopenhadze ?
Waldek

Post by Waldek »

Oj zimno zimno to nie ta wyspa. :lol:
Waldek

Post by Waldek »

Image

CIEKAWOSTKA
Zobaczcie z czego ten płotek jest zrobiony.
Waldek

Post by Waldek »

Image Image Image

Strug 3
Zabetonowana wanna, a wieża była jako kopuła bunkra.
GIZIO

Post by GIZIO »

Chciałbym zauważyć,że nie jest to żadne działo szturmowe(StuG-SturmGeschutz) lecz czołg niemiecki PzKpfw IV(PanzerKampwagen-IV). 8)
Post Reply