Magnes do poszukiwań

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Magnes do poszukiwań

Post by NASA »

Mam zamiar kupic magnes mysle ze przyda mi sie do wodnych poszukiwan.Nie jest to byle co bo wazy 2 kg i według producenta może uniesc ponad 100 kg :shock: Oczywiscie posiada mocowanie na linkę,czy myslicie ze sie sprawdzi :?: Czekam na odpowiedzi.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

tylko pamietaj że jak takie bydle się przyssie do czegos bardzo ciezkiego albo do mocno wkopanego w ziemie, to ani magnesu nie wyciagniesz ani przedmiotu, pamietam jak mialem taki magnes neodymowy, calkiem nie duży, i żonie się przykleił do metalowej sciany windy, (chciała sprawdzić czy się przyklei) to musiał poczekać na mnie aż wróce z pracy i nawet nikt go nie rabnął, potrzebny był śrubokręt i dużo siły.
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

racja bronx dobrze pisze ale nie wiem czy producent z sensem pisze bo ok moze i utrzyma ten magnes 100kilo ale czy ty dasz rade wyciagnac te 100kilo z wody xD
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Myśle ze dam rade w wodzie wszystko jest lzejsze a jak nie to zawsze ktos sie znajdzie do pomocy :D
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

ja juz wolałbym magnes ,,na kolorki,, xD bo w wodzie jest tyle zelastwa ze wyczyscic idzie całe jezioro ze złomu xD
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Mam nadzieje ze nie bede żałował tego zakupu :roll:
GIZIO

Post by GIZIO »

Nasa,jak będziesz już go miał,to sprawdzimy pare punktów.Do tej pory korzystali ludki z Koszalina.Zresztą pogadamy w sobotę na wypadzie wykopkowym.Pozdro 8)
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

W zasadzie jak tak czytałem wypowiedzi użytkowników magnesu to silniejszy = fanty nie odpadają, ale tak jak przedmówca wspomniał jak sie przyczepi to sie nie odczepi, tak samo ciężej ciężkie rzeczy wytachać.

Możesz sobie elektromagnes zrobić. Łatwe nawet jest

2-3 szczepione akumulatory, kabel zaczyna sie na akumulatorze 1 idzie np ze 20m owija preta(grubszy tym lepszy) i wraca 20m wczepiajac sie w akumulator nr 3.
oczywiscie pret musi byc na linie, kable dobrze zaizolowac najlepiej władajac w gumowy wężyk - ten do zlewania paliwa z baku co na metry sprzedają, silikon no i oczywiscie 2 najważniejsze rzeczy - zawsze spuszczac na wszelki wypadek preta na lince mając gumowe rękawice(takie porządne a nie z netto za 1,99zł 6 par) no i środek transportu mogący pomieścić całe ustrojstwo :D


sobie na bateriach 4,5 v, gwoździu i drucie testowałem im wieksze napiecie tym lepiej i cięższe rzeczy łapie i podnosi.
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Elektromagnes byłby tu najlepszy. Siła udźwigu będzie zależała od jakości, wielkości rdzenia i wielkości samej cewki oraz prądu przepływającego przez cewkę. Generalnie wielkość elektomagnesu i pobierany prąd przekłada się na jego udźwig.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Nasa jak widzisz zaczyna się debata(skąd my to znamy) opcja,i różne pierdoły.Moim zdaniem zakupuj ,to nie jest aż taki wydatek,aby pisać pierdoły na temat szczerze nie związany z tym forum. 8) Pozdrocho :lol:
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

gizio n jak nie zwiazany w koncu w celu eksploracyjnym mysli on o zakupie teg magnesu a ze moderatorzy tego forum nie pomysleli o dziale ,,nasz sprzet do poszukiwan,, to nie moja sprawa xD
GIZIO

Post by GIZIO »

Ni panimaju :lol:
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

oj smieje sie przecierz xD a mówisz ze temat nie zwiazany z tym forum ale jednak jakos jest powiazany bo przecierz nasa chce wyciagac z jeziora jakies starocie czyli cos powiazanego z przeszłoscia :P
GIZIO

Post by GIZIO »

Słomek dowćip na czasie.Ale jechały robale? 8)
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

to nie był dowcip o_O NASA bierz ten magnes zrób sobie jeszcze elektromagnes i wedki ze soba wez !!! tak na zapas koniec. xD :D
Post Reply